Zmień język:
Polski
English
1
2
3
4
5
6

 

Członek Polskiego Związku Maklerów Okrętowych oraz Polskiej Izby Spedycji i Logistyki

Pol-Agent Spółka z o.o. założona w 1990 roku w Szczecinie jest jedną z pierwszych  prywatnych polskich firm branży portowo-spedycyjnej.

Od 2006 roku jesteśmy członkiem Grupy C.Steinweg z Rotterdamu, jednego z największych światowych operatorów magazynowych posiadających terminale kontenerowe, świadczących usługi logistyczne i spedycyjne. Grupa C.Steinweg posiada biura w kilkudziesięciu państwach świata, co stanowi dla nas dodatkowy atut w kontaktach z naszymi klientami.

Zdywersyfikowana działalność spółki obejmuje liczne usługi, z których do najważniejszych zaliczamy:

  • Usługi agencyjne w portach polskich,
  • Bukowanie ładunków konwencjonalnych i skonteneryzowanych do/z wszystkich portów świata,
  • Przewozy promowe i ro-ro do portów skandynawskich,
  • Spedycja krajowa i międzynarodowa dla ładunków  w eksporcie, imporcie i w tranzycie,
  • Usługi logistyczne dom-dom,
  • Ładunki ciężkie i ponadgabarytowe,
  • Usługi celne,
  • Ubezpieczanie ładunków,
  • Usługi składowania.

Pol-Agent  ściśle współpracuje z armatorami, operatorami statków, firmami handlowymi, przewoźnikami lądowymi i portami oferując swoim klientom cenną wartość dodaną.

Biuro główne firmy znajduje się w Szczecinie i obsługuje rynek zachodniej Polski i porty w Świnoujściu i Szczecinie.

Oddział w Gdyni i w Gdańsku świadczy usługi dla klientów centralnej i wschodniej Polski kierujących swoje ładunki przez porty trójmiejskie.

Pol-Agent jest agentem Euroafryki dla serwisu do Wielkiej Brytanii, gdzie wspólnie z Mac Andrews Company Limited oferujemy jeden odjazd tygodniowo do Teesport. Reprezentujemy również Euroafrykę na linii do portów zachodniej Afryki.

Jesteśmy również agentem armatora niemieckiego H.Stinnes Linien Gmbh Rostock w portach polskich.

Oprócz aktywnej działalności w żegludze liniowej jesteśmy również agentem dla statków trampowych zawijających do portów polskich obsługując ponad 200 statków rocznie.
Mamy wieloletnią dobrą współpracę  z armatorami i operatorami statków o znaczącej pozycji w Polsce i w świecie.

Oferujemy pełny zakres usług spedycyjnych i celnych ze swoich biur w Świnoujściu, Szczecinie, Gdyni i Gdańska.

Wieloletnia działalność i zdobyte doświadczenie owocują otrzymywaniem zleceń od poważnych klientów, wśród których wymienić warto:
- dostawy inwestycyjne do Wałbrzycha i Bodaczowa,
- transport elementów elektrociepłowni do Francji,
- spedycja i transport elektrociepłowni do Irlandii,
- spedycja portowa dla dostaw elektrowni z Czech do Chin /dwuletni kontrakt 25.000 Ton/,

Ugruntowana przez ponad 25 lat naszej działalności pozycja naszej firmy w portach polskich pozwala nam świadczyć usługi na wysokim poziomie zapewniając konkurencyjne stawki.

Od 2003 roku posiadamy certfikat ISO 9001:2015-10, a od 2005 roku ISO 14001:2015-09. W ramach posiadanego certyfikatu ISO spełniamy również kryteria wewnętrznego systemu kontroli WSK, co pozwala nam brać udział w obrocie towarów podwójnego zastosowania oraz broni i innych towarów strategicznych.

W 2009 roku zdobyliśmy status AEO /Authorized Economic Operator/ upoważniony przedsiębiorca, co pozwala nam oferować naszym klientom procedury uproszczone przy odprawie celnej ładunków.

Wyrazem uznania dla jakości naszych usług jest przyznawanie nam wyróżnień i nagród takich jak Diament Forbesa, Gazele Biznesu, Gepardy Biznesu czy umiejscowienie w rankingu Firmy 25- lecia III RP. Posiadamy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, który jest prestiżowym wyróżnieniem, które zdobyć mogą wyłącznie firmy spełniające ściśle określone kryteria.

Pol-Agent Sp. z o.o. działa zgodnie z najlepszymi praktykami SMETA 1a Eti Base Code. Wdrożyliśmy kodeks ETI, co zostało potwierdzone poprzez regularne audyty SMETA4P. Jesteśmy również członkiem B Sedex.

 

8 8 7